Od zawsze zależało mi na tym, aby ludzie mieli jak najłatwiejszy dostęp do wiedzy i materiałów edukacyjnych, ponieważ w ten sposób możemy się rozwijać jako społeczeństwo. 🙂
Z racji, że od dziecka przebywałem i rozwijałem się w muzycznym środowisku, to muzyka i gra na pianinie stała się wręcz moją pasją. Z tego właśnie powodu stwierdziłem, że chcę udostępniać w miarę swoich możliwości wszystkim zainteresowanym darmowe nuty na pianino, keyboard i organy do różnych piosenek, utworów i ćwiczeń.
Zależało mi także na tym, aby udostępniane przeze mnie nuty były czytelne i proste, przez co będą idealne dla osób zaczynających swoją przygodę w grze na pianinie, keyboardzie czy organach piszczałkowych (zwanych także organami kościelnymi).
Do tej pory działałem przede wszystkim na polskim rynku, udostępniając przede wszystkim nuty do pieśni kościelnych i muzyki religijnej: Nuty religijne.
Z racji, że dostawałem coraz więcej próśb o nuty i ćwiczenia w języku angielskim, stwierdziłem, że najwyższy czas wyjść z tego małego i ograniczonego "lokalnego podwórka"... 😅 Tak więc postanowiłem założyć swój drugi kanał YouTube, gdzie zamieszczam filmy, nuty i ćwiczenia w języku angielskim. Mój drugi kanał znajduje się pod linkiem: https://www.youtube.com/@MusicPracticeHub
Darmowe nuty w formacie PDF, które udostępniam, można bezpłatnie pobrać ze strony Free sheet music in PDF format for piano, keyboard and pipe organ (nie wymagam rejestracji, zakładania konta itp.).
Nuty do piosenek, utworów i ćwiczenia można wykorzystać do codziennych ćwiczeń, do czego zachęcam, ponieważ regularne i codzienne ćwiczenie na pianinie, keyboardzie czy organach przynosi najlepsze rezultaty.
Na moim kanale i na stronie planuję zamieszczać utwory z muzyki klasycznej, które będą specjalnie uproszczone tak, aby były dostępne dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z grą na pianinie, keyboardzie czy organach. Rozumiem, jak ważne jest, aby stopniowo wprowadzać trudniejsze utwory i ćwiczenia, dlatego każda z moich aranżacji jest dostosowana do poziomu początkujących muzyków.
Chcę wykorzystywać także znane melodie (motywy) i utwory z muzyki klasycznej, aby skupiać się na konkretnych problemach początkujących muzyków. Jako przykład może nam posłużyć Aria W. A. Mozarta - "Voi che sapete".
Na chwilę obecną dodałem trzy wersje tej Arii, z czego każde opracowanie skupia się na innym problemie:
Oczywiście jeśli zainteresuje Cię któryś z powyższych filmów, to pobierz nuty ze strony Free sheet music in PDF format for piano, keyboard and pipe organ
Moje uproszczone wersje i ćwiczenia nie tylko pozwalają na szybki i stosunkowo przyjemny start, ale także stanowią doskonały fundament do dalszego rozwoju w grze na pianinie, keyboardzie czy organach.
Gdy tylko podniesiesz swój poziom gry, przejdziesz do trudniejszych, docelowych wersji tych samych utworów. To doskonały sposób na stopniowe rozwijanie swoich umiejętności i osiąganie coraz wyższego poziomu gry bez poczucia, że tkwisz ciągle w w miejscu - w łatwych i nudnych ćwiczeniach czy piosenkach dla dzieci.
Muzyka klasyczna nie tylko rozwija swoisty fundament, czyli technikę gry na pianinie, ale również stopniowo wprowadza w świat bogatej historii muzyki i kultury.
Uproszczone utwory z muzyki klasycznej, które znajdziesz u mnie to m. in.:
Łatwość nauki - utwory są uproszczone tak, aby nawet osoby początkujące w grze na pianinie, keyboardzie czy organach mogły się cieszyć mniej lub bardziej znanymi motywami przewodnimi z utworów od znanych kompozytorów
Motywacja - Stopniowe podnoszenie poziomu trudności nie zabije Twojej motywacji - to Ty decydujesz w jakim tempie realizujesz kolejne utwory bez nadmiernego narzucania sobie zbyt trudnych ćwiczeń lub utworu
Fundament - Opracowane przeze mnie utwory są tworzone z myślą, aby skupiać się na konkretnym problemie technicznym. Dzięki rozwiązywaniu tych problemów grasz coraz lepiej i czerpiesz z tej gry coraz więcej radości!
Zasubskrybuj mój kanał i bądź na bieżąco z najnowszymi treściami: SUBSKRYBUJ
Ćwiczenia, które wrzucam na stronę i na kanał są zaprojektowane tak, aby były przyjazne i pomocne dla osób początkujących. Najlepszymi ćwiczeniami, które przynoszą szybkie efekty w biegłości i koordynacji rąk, są gamy i pasaże!
Zbiór gam w różnych tonacjach możesz pobrać bezpłatnie z mojej strony, wiesz? 😁 Link: GRAMY GAMY
Poniżesz znajdziesz dwa filmy z ćwiczeniami, opartymi właśnie o gamy w dwóch tonacjach - C dur i a-moll!
Ćwiczenia tego typu pomagają w rozwijaniu podstawowych, fundamentalnych umiejętności, takich jak koordynacja rąk czy technika gry. Regularne ćwiczenia pozwolą Ci szybko opanować podstawy i cieszyć się grą na instrumencie.
Na kanale i na stronie będę dodawać różnorodne melodie z całego świata, które wzbogacą Twój muzyczny repertuar i pozwolą poznać muzykę różnych kultur. Odkryjesz utwory z różnych zakątków globu, które zainspirują Cię do dalszego muzykowania i szukania, a może i zgłębiania historii danego państwa.
The Wellerman - dwie wersje na pianino: bardzo łatwa i łatwa:
Ciekawe są także "tła" i okoliczności powstawania, które związane są z każdą piosenką. W końcu niejedna piosenka oparta jest na jakiejś historii lub czerpie z różnych legend... 😉
Na swój kanał nagrałem kiedyś wolną i smutną aranżację pieśni "Bella ciao!".
Utwór cieszył się całkiem sporym zainteresowaniem (zdobył wtedy ponad 70 tysięcy wyświetleń), jednak musiałem go przenieść na drugi kanał, ponieważ trafiały na mój polski kanał osoby zza granicy. Miałem jednak wiele próśb o nuty do tej wersji. Tak oto powstał poniższy "Bella Ciao piano tutorial":
Moja muzyczna działalność póki co trwa. Planuję wprowadzać nowe treści i wdrożyć kolejne muzyczne projekty, które - mam nadzieję - będą Wam pomagały doskonalić umiejętność gry na pianinie, keyboardzie czy organach piszczałkowych.
To, co robię, mogę robić dzięki Wam i dla Was! Będę wdzięczny za każdy lajk, komentarz, udostępnienie czy SUB-a, oraz wsparcie za pośrednictwem Patronite, Suppi lub Tipply.
Wszystkie linki związane z moją osobą znajdziecie tutaj: LINKI
Nie chcę jednak, aby moja działalność kojarzyła Wam się wyłącznie z ćwiczeniami i nauką. Planuję także wrzucać różne, bardziej rozrywkowe treści okołomuzyczne. Co powiecie na test znajomości różnych motywów, które pochodzą z gier komputerowych? W poniższym filmie możecie sprawdzić 12 motywów z gier. Ile z nich uda Wam się rozpoznać?
Powodzenia na muzycznej ścieżce! Trzymajcie się, cześć! 😉
Pasjonat, który nieustannie eksploruje muzyczne ścieżki. Jego podejście, oparte na wręcz koleżeńskiej relacji podczas dzielenia się wiedzą motywuje innych do odkrywania nowych horyzontów i podnoszenia swoich umiejętności.
Znajdź mnie w innych mediach: