Rafał Piwowarczuk

Rafał Piwowarczuk

Pasjonat, który nieustannie eksploruje muzyczne ścieżki. Jego podejście, oparte na wręcz koleżeńskiej relacji podczas dzielenia się wiedzą motywuje innych do odkrywania nowych horyzontów i podnoszenia swoich umiejętności.

Tworzenie muzyki, kursy tworzenia muzyki, produkcja muzyki

Produkcja muzyki i marketing - 7 darmowych kursów na Udemy

Co jakiś czas przeglądam internet w poszukiwaniu darmowych kursów, materiałów, wtyczek, efektów, czy innych muzycznych rzeczy. Tym razem trafiłem na listę różnych, darmowych kursów na Udemy. Na tej liście było aż siedem darmowych kursów, które pomogą nie tylko przy tworzeniu własnej muzyki, ale także przy jej promowaniu.

 

Poniższe kursy są dostępne za darmo tylko przez ograniczony czas, dlatego warto skorzystać z linków i dodać je do swojego konta na Udemy jak najszybciej!

 

KURSY SĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM!

 

Co to jest Udemy?

Udemy to platforma edukacyjna, która oferuje bardzo szeroki zakres kursów na przeróżne tematy - od rozwoju osobistego, przez nauki ścisłe, technologie informacyjne, języki obce, aż po muzykę i sztukę. Platforma umożliwia ekspertom i specjalistom w różnych dziedzinach na tworzenie i udostępnianie własnych kursów, jak i użytkownikom dostęp do tych materiałów, często za (niejednokrotnie dosyć niską) opłatą, ale znajdują się tam również kursy w pełni darmowe lub o obniżonej cenie.

 

 

Darmowe kursy z produkcji muzyki:

 

Music Mixing Mastery | Music Mixing & Mastering In Pro Tools

Opis:

Kurs ten zapewnia kompleksowe wprowadzenie do miksu i masteringu w programie Pro Tools. Od edycji dźwięku, przez zaawansowane techniki, takie jak kompresja równoległa i mid-side, po efektywne wykorzystanie wtyczek do osiągnięcia profesjonalnego brzmienia. Uczestnicy kursu nauczą się tworzenia dynamicznych miksów, zrozumieją jakie znaczenie ma akustyka pomieszczenia, a także nauczą się skutecznie korzystać z różnych narzędzi i wtyczek do ulepszenia swoich produkcji. Kurs oferuje również wskazówki do rozwiązywania typowych problemów, związanych z miksowaniem i masteringiem, przygotowując uczestników kursu do dystrybucji swojej muzyki.

 

Link: https://www.udemy.com/course/music-mixing-mastery-music-mixing-mastering-in-pro-tools/?couponCode=197937CA846A0A6EA3A3

 

Logic Pro Mastery For Rap Vocals : Master The Sound Of Rap

Opis:

Odkryj tajniki profesjonalnego rapowania z kursem skierowanym do użytkowników programu Logic Pro. Zaczynając od podstaw obsługi programu i jego interfejsu, poprzez techniki nagrywania, edycji, aż po zaawansowane przetwarzanie wokalu - ten kurs skierowany jest do artystów i producentów na każdym poziomie zaawansowania, którzy chcą podnieść jakość swoich produkcji.

Naucz się tworzyć czyste, dynamiczne nagrania, zastosuj skuteczne techniki miksu, skorzystaj z automatyzacji i efektów, a także koryguj wysokość dźwięku i timing. Opanuj sztukę tworzenia harmonii , ad-libów, oraz twórz warstwy wokalne, aby Twoje produkcje wyróżniały się brzmieniem.

 

Link: https://www.udemy.com/course/logic-pro-mastery-for-rap-vocals-master-the-sound-of-rap/?couponCode=53AA97DA2250236F361F

 

Avid Pro Tools Mastery 101 | Avid Pro Tools For Beginners

Opis:

Odkryj potencjał programu Pro Tools. Naucz się nawigować po interfejsie, wykorzystaj narzędzia edycyjne do miksowania i edycji dźwięku, twórz unikalne efekty dźwiękowe, korzystaj z wtyczek i instrumentów wirtualnych, a także wykorzystaj automatyzację.

Kurs zapewni Ci także praktyczną wiedzę na temat nagrywania, miksowania dźwięku przestrzennego i eksportowania projektów.

 

Link: https://www.udemy.com/course/avid-pro-tools-mastery-101-avid-pro-tools-for-beginners/?couponCode=DB46699C2E38CC9B4C63

 

CHATGPT For Songwriting | Master Songwriting With CHATGPT

Opis:

Odkryj, jak nowoczesna technologia AI - CHATGPT - może zrewolucjonizować proces tworzenia muzyki i pisania piosenek. Ten kurs wprowadzi Cię w podstawy pisania piosenek - od tworzenia melodii po teksty. Pokazuje, jak wykorzystać CHATGPT do wyszukiwania nowych pomysłów i inspiracji muzycznych. Nauczysz się używać CHATGPT do generowania progresji akordów, melodii i tekstów, czy analizowania utworów.

 

Link: https://www.udemy.com/course/chatgpt-for-songwriting-master-songwriting-with-chatgpt/?couponCode=DDC5D4828B9E3C5A58C0

 

Songwriting Secrets | How To Make A Living Songwriting

Opis:

Odkryj tajniki sukcesu w branży muzycznej z kursem skierowanym do autorów piosenek.

Dowiesz się jak prawidłowo zorganizować swoją pracę, jak konstruować utwory, jak zlecać pracę innym dla zwiększenia produktywności, oraz jak znaleźć płacących klientów. Ponadto, kurs oferuje także strategie promowania swoich usług i budowania marki osobistej w internecie i poza nim, aby otworzyć nowe ścieżki kariery w muzycznym świecie.

 

Link: https://www.udemy.com/course/how-to-make-money-creating-your-own-songwriting-business/?couponCode=E75151A118A9ADC096B7

 

CHATGPT For Music Business | Music Industry 101 With CHATGPT

Opis:

W erze cyfrowej i technologii AI, marketing muzyczny przechodzi rewolucję. Wykorzystaj CHATGPT do promowania wydarzeń muzycznych, publikacji i towarów. Twórz skuteczne, spersonalizowane kampanie marketingowe, a także gromadź i analizuj dane o klientach, aby podejmować świadome decyzje biznesowe. Ponadto kurs porusza takie tematy, jak pisanie kontraktów muzycznych, planowanie tras koncertowych, budowanie listy kontaktów muzycznych oraz tworzenie strategii współpracy z influencerami.

Zdobądź umiejętności niezbędne do wykorzystania potencjału CHAT GPT w ciągłym rozwijaniu swojej kariery muzycznej i odkryj nowe możliwości na rynku muzycznym.

 

Link: https://www.udemy.com/course/chatgpt-for-music-business-music-industry-101-with-chatgpt/?couponCode=B248BEADA40A6F8796B2

 

Music Marketing | YouTube Marketing & 2023 Viral hacks

Opis:

Poznaj tajniki dotarcia do szerokiej publiczności.

Ten kurs krok po kroku pokazuje jak efektywnie wykorzystać platformę YouTube do reklamowania swojej muzyki bezpośrednio do docelowej grupy odbiorców. Nauczysz się precyzyjnie zamieszczać swoje reklamy przed wybranymi filmami na YouTube, aby docierać do widzów zainteresowanych Twoim gatunkiem muzycznym. Wykorzystaj także zaawansowane strategie targetowania geograficznego. Kurs zawiera wskazówki, jak maksymalizować zasięg Twoich kampanii marketingowych poprzez kierowanie reklam na użytkowników szukających określonych fraz w wyszukiwarce YouTube, takich jak „nowa muzyka”.

 

Link: https://www.udemy.com/course/viralmusicvideomarketing/?couponCode=F102CBC1C39D86099D16

 

 

Źródło informacji o darmowych kursach na Udemy: https://yofreesamples.com/courses/free-discounted-udemy-courses-list/

 

Miłej nauki! :)

 

Sprawdź inny nasz artykuł: Zostań testerem Flexy Piano - polskiej aplikacji do nauki gry na pianinie!

10 kwietnia 2024

Znajdź mnie w innych mediach:

Kanał YouTube Rafał Piwowarczuk
Rafał Piwowarczuk - Konto TikTok
Rafał Piwowarczuk - Instagram
Keyboard, pianino, organy - grupa muzyczna na Facebook