Rafał Piwowarczuk

Rafał Piwowarczuk

Pasjonat, który nieustannie eksploruje muzyczne ścieżki. Jego podejście, oparte na wręcz koleżeńskiej relacji podczas dzielenia się wiedzą motywuje innych do odkrywania nowych horyzontów i podnoszenia swoich umiejętności.

Kobieta grająca na organach kościelnych, na pulpicie ułożono nuty.

3 pieśni kościelne z akordami - nuty do pieśni kościelnych

Cześć! 👋

 

Na podstronie POBIERZ dodałem właśnie nuty do pieśni kościelnych wraz z podpisanymi akordami - do gry na keyboardzie lub organach. Aby jednak brzmiało to jak należy, to ważna jest umiejętność prowadzenia głosów tak, jak ma to miejsce w czterogłosie. 😉 

 

Jeśli dopiero zaczynacie swoją naukę gry na organach lub macie problem z wykorzystaniem i przełożeniem akordów na klawiaturę, to proponuję Wam obejrzeć przede wszystkim moją serię odcinków na YouTube z DARMOWEGO KURSU GRY NA ORGANACH! Poniżej jeden z odcinków tego kursu o prowadzeniu głosów na podstawie akordów.

 

Wszystkie odcinki kursu gry na organach są dostępne za darmo na moim kanale YouTube - oglądajcie i ćwiczcie! 😊

 

 

Powyższy film powinien Wam pomóc w prowadzeniu głosów na organach. Moim celem jest, abyście byli w stanie samodzielnie prowadzić akompaniament liturgiczny zbliżony do tego docelowego, czyli czterogłosowego (jak np. w śpiewnikach dla organistów), zatem jeśli jednak jeszcze tego nie potraficie, to ćwiczcie, a z czasem zobaczycie sporą poprawę.

 

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z muzyką od zupełnego "zera" i jeszcze nie znacie nut, to zapraszam Was do skorzystania z darmowego kursu czytania nut: Kurs czytania i pisania nut 🤗

 

Nowo opracowane pieśni kościelne to:

Pod Twą obronę, Ojcze na niebie

Pierwsza pieśń na liście, którą możecie znaleźć w śpiewniku wśród tzw. "pieśni przygodnych". Jest to pieśń zawierzenia i oddania się Bogu Ojcu.

 

Pójdź do Jezusa, do niebios bram

Druga na liście pieśń także należy do "pieśni przygodnych". Charakterystyczny refren "Słuchaj, Jezu, jak Cię błaga lud..." wciąż gdzieś tam odzywa się w mojej głowie. :)

 

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Trzecia i ostatnia dzisiaj udostępniona przeze mnie pieśń, to polska kolęda, której tekst powstał w XVIII wieku, natomiast melodia została skomponowana w wieku XIX. Marszowy charakter sprawia, że jest bardzo chętnie śpiewana przez lud. Autor kolędy niestety nie jest znany.

 

 

Nuty z akordami wymienione powyżej są dostępne ZA DARMO w formacie PDF na podstronie POBIERZ, co umożliwia Wam szybkie i wygodne pobieranie nut do pieśni kościelnych, które są Wam potrzebne. 🙂

 

Dla osób wspierających mnie za pośrednictwem serwisu Patronite, udostępniam nuty w umożliwiającym edycję formacie MuseScore w STREFIE PATRONA. Dzięki temu Patroni mogą dowolnie zmieniać zapis, zmieniać tonację (transponować) i dostosowywać dosłownie wszystko do własnych potrzeb. 😊

 

Jeśli więc doceniasz moją pracę i chciałbyś dodatkowo otrzymać dostęp do nut formacie MuseScore, rozważ wsparcie mojej działalności właśnie za pośrednictwem serwisu Patronite.

 

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie, komentowanie, lajkowanie, udostępnianie i polecanie moich materiałów dalej! 😍

 

Sprawdź także inne poprzednio udostępnione pieśni: Darmowe nuty z akordami do pieśni kościelnych w formacie PDF 

Powodzenia w nauce gry na pianinie, organach czy keyboardzie!

 

Dołączajcie także do naszych grup i społeczności! Wszystkie linki znajdziecie tutaj: Linki

 

Rafał Piwowarczuk

12 lutego 2024

Znajdź mnie w innych mediach:

Kanał YouTube Rafał Piwowarczuk
Rafał Piwowarczuk - Konto TikTok
Rafał Piwowarczuk - Instagram
Keyboard, pianino, organy - grupa muzyczna na Facebook